سفارش تبلیغ
صبا

در بستر قواعد جنگ نرم

سه شنبه 89/10/7 8:10 صبح| جرس، قواعد جنگ نرم، خشکسالی، شبیری زنجانی، قضاوت ظالمانه | نظر

 

این نوشته کوتاه جرس را بخوانید :
(( به گزارش منابع خبری از تهران دکتر سید محمد صدر معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه در دوران اصلاحات به مناسبت ایام عزاداری سیدالشهداء (ع) در منزل خود مجلس ذکر مصیبت داشته است. آیت الله العظمی آقا موسی شبیری زنجانی مرجع محترم تقلید به اعتبار ارادتشان به پدر صاحب مجلس در این مجلس شرکت داشته اند.

وا
عظ مجلس در ضمن سخنان خود به حدیثی از امام جعفر صادق (ع) استناد می کند که از جمله نتایج قضاوت ظالمانه وقوع خشکسالی و قحطی است. آیت الله شبیری زنجانی که اعلم رجالیون معاصر است، ضمن تأیید سخنان واعظ تذکر می دهد: این روایت صحیحه است و دلالت آن نیز معتبر است، در اینکه پیامد شرعی "قضاوت به جور" خشکسالی و قحطی است تردیدی به خود راه ندهید. ایشان با اطمینان می گوید: من به مفاد این حدیث شریف یقین دارم ))

این نوشته ی سایت جرس مرا به پرسش جدی رهنمون ساخت که اگر قرار است روایات و احادیث اینگونه درباره خشکسالی مورد استناد و اشاره قرار گیرند پس چطور روایاتی که به فساد اخلاقی و فحشاد و رابطه ی علت و معلولی آنها با قحطی قرار می گیرند و بیشتر در سایت های ارزشی مطرح می شود مورد انتقاد، ایراد بعض از سبزاندیشان می شود و گهگاه مورد استهزاء و تمسخر هم قرار می گیرند؟!

خب مگر آن روایات که گفتم هم صحیحه و دلالت آن نیز معتبر نیستند؟بعض از افاضل و بزرگان این روایات را قبول دارند و در بالای منابر میگویند چطور آنها مورد توجه دوستان جرس قرار نمیگیرد؟ ( شترسواری دولا دولا نمی شود)

اگر قرار است این روش ِ بیان متون دینی مورد استفاده قرار بگیرد چرا طعنه و طنزش بر مخالفین باشد و احسنت و آفرینَش برای حامیان ما باشد!

بر همین منوال است اگر اصولگرایان از تطبیق تاریخ صدر اسلام بر حوادث سال پیش، بهره گیرند صدای انتقاد و مخالفت تعدادی از سبزاندیشان بلند می شود ولی اگر در مقالات و بیانیه های منتسب به نویسندگان جنبش اعتراضی اخیر از این تطبیق و استناد تاریخی اسلامی برای مظلومیت سبزها استفاده شود صدای لبیک و حمایت همین دوستان شنیده می شود؟
 

پی نوشت: چراش مشخصه ...! بدلیل اصول و قواعد حاکم برجنگ نرم!!! اینقدر این آقایون در فتنه هضم شدن و اینقدر حرامخواریهای دوره اصلاحات و قبلش مغزاشون رو قفل کرده که جز فی قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا، هیچ چیز در وصف حالشون صادق نیست... بمونن در گنداب سبز خودشون تا آقامون بیاد گردنشون رو بفرسته پیش یزیدیان

پیوند‌ها